www.SamsProjects.co.il
אודות פורטל ידע תחזית פיננסית ניתוח צרכי לקוחות פיתוח מוצר חדש תוכנית עסקית דף הבית
    צור קשר
   
   
   
   
   

תכנית עסקית בתוך 5 ימי עבודה!

תכנית עסקית מצוינת מוכיחה שלמיזם יש הון אנושי מנוסה ואנרגטי, מודל עסקי בר-קיימא הנשען על יתרון אסטרטגי, ערך כלכלי שניתן למימוש במגוון דרכים, סביבה חברתית וכלכלית שמעודדות את התעשייה והענף.


מטרות התכנית העסקית
1. פירוט הפעולות למימוש המיזם
2. גיוס כספים למימוש המיזם
3. גיוס לקוחות אסטרטגיים
4. גיוס עובדים ושותפים עסקיים


תכנית עסקית אפקטיבית תתמקד ב- אנשים, הזדמנות, הֶקְשֵׁר, יחס תשואה-לסיכון

אנשים - היזמים שיעבדו בפועל בתכנון המוצר ובתפעול וניהול העסק, וכל השותפים העסקיים שנבחרו לקדם את היוזמה, כגון יועצים, קבלני משנה, ספקים, עו"ד ו-רו"ח

הזדמנות - תיאור מפורט של העסק: מה המוצר שיימכר, מי הלקוחות, מה פוטנציאל הצמיחה וקצב הצמיחה הרצוי, גודל השוק הפוטנציאלי, מהם החסמים להצלחה

הֶקְשֵׁר - משתנים בסביבה החיצונית שאינם בשליטת היזמים, אך תורמים להצלחת המיזם, כגון שינוי בהעדפות הצרכנים, הקלות רגולציה, מגמות דמוגרפיות / חברתיות, טכנולוגיה חדשה

סיכון ורווח - הערכה של כל מה שעשוי להצליח וכל מה שעלול להשתבש, והמענה של צוות היזמים. ניתוח ההשפעה של שינויים במוצר, בשוק, בלקוחות, בחברה ובסביבה העסקית


צרו עמי קשר בטלפון או באימייל לקביעת פגישת ייעוץ ללא התחייבותהדילמה
למה רוב היזמים מעדיפים לשבת בבית 9 חודשים, כדי לגלות שיכלו להשיג את אותה התוצאה בתוך 5 ימים?

כנראה כי הם:
חסרי ביטחון עצמי / ברעיון
לא מוכנים לשלם ליועץ
חסרים משאבים כספיים
חסרים יכולות טכניות

הטעות:
זמן יקר יותר מכסף !!

הבטחה
בתום 5 ימים תדעו על המוצר שלכם יותר ממה שתגלו לאחר 9 חודשים של ישיבה בבית.

התוצאה
תכנית עסקית תכליתית, מונחית תוצאות, שמכילה קונספט הנדסי של המוצר, תכנית שיווק, תכנית פרויקט, וניתוח כדאיות כלכלית.

טופס צור קשר     

פיתוח מוצר חדש

לשיווק תפקיד מכריע בפיתוח מוצרים חדשים - תהליך השיווק הוא הכוח המניע את תהליך הייזום והתכנון של מוצר שיענה לצרכי הלקוחות. אנשי השיווק מזהים רעיונות, צרכים ומגמות חדשות ועובדים בצוותא עם מחלקת המו"פ כדי לפתח מוצרים כלכליים שיענו על צרכי הלקוחות.

פער הזדמנויות מוצר (POG = Product Opportunity Gap) נוצר כאשר יש פער בין המוצר שמוצע היום בשוק לבין אפשרות ליצור מוצר חדש שעונה על צרכי הלקוחות טוב יותר, איכותי יותר, וזול יותר. 3 כוחות עיקריים מניעים את השינוי בהעדפות ובצרכי הלקוחות:
 • הסביבה החברתית (Social) משתנה לפי מבנה בתי-האב, הזדקנות האוכלוסייה, החיפוש אחר פעילויות פנאי - אלו הן המגמות העיקריות בעולם המערבי

 • הסביבה הכלכלית (Economy) משתנה בעיקר בעליית כוח הקנייה העודף בכלכלות במזרח אסיה, שמשנה את העדפות הצריכה הבסיסיות ואת צריכת המותרות

 • הסביבה הטכנולוגית (Technology) משתנה בעיקר עקב תגליות חדשות במו"פ שמיושמות כדי לייצר מוצרים איכותיים יותר וזולים יותרהשלבים לפיתוח מוצר חדש
קיימים 13 שלבים בסיסיים בשלבי פיתוח המוצר, החל בהעלאת הרעיון והערכתו ועד להפצת המוצר בשוק לצרכן הסופי; כל שלב מורכב מתהליכים מרכזיים, ופעילויות:
 1. סינון ראשוני
  תהליך קבלת ההחלטה האם להפסיק לדון ברעיון, או להקצות לו משאבים לצורך בחינה מעמיקה יותר (Go / No Go). קבלת ההחלטה נעשית בידי יחיד או קבוצה לפי היוריסטיקה, תהליך בחינה מסודר, והשוואה מול רשימות תיוג.

 2. מחקר שוק ראשוני
  הערכה מוקדמת שלא באופן מוסדר לגבי השוק, הפוטנציאל, קהל היעד והרווחיות הצפויה. נעשית באמצעות אינטראקציה ישירה עם לקוחות, שיחות עם אנשי מכירות, סקירת מוצרי המתחרים, מקורות מידע של התעשייה, או על בסיס הכרה/פעולה מוקדמת בשוק.

 3. תכן מוקדם
  הערכה כללית של האתגרים הטכניים בפרויקט, שבסיומה נבחרה חלופה לפיתוח. נעשית באמצעות סקר היתכנון וסקירת יכולות, הערכה הנדסית, פיתוח מפרט ביצועים, תכנון תהליך התכן, בירור בעיות התכן הבסיסיות, יצירת חלופות פתרון, ובחירת החלופה לייצור.

 4. מחקר שיווקי
  מחקר שיווקי הכולל מדגם מייצג, שאלון, ואיסוף שיטתי של מידע כמותי. המחקר כולל סקר שוק וסקירה השוואתית של מוצרי המתחרים, המחירים, המפרטים והפונקציות. מחקר בנוגע לצרכים ורצונות של לקוחות, ומחקר לקביעת שוק פוטנציאלי, שוק זמין, שוק מטרה, פלחי שוק, ונתחי שוק של המתחרים בכל נישה.

 5. ניתוח פיננסי/עסקי מוקדם
  ניתוח פיננסי וניתוח עסקי שמטרתם לאשר או לדחות את המעבר להתחלת תכנון ופיתוח. כולל ניתוח עלויות ועלות מחזור חיים, תחזית מכירות, ערך נוכחי נקי, שיעור תשואה פנימי, מעבר לרווח תפעולי, זמן החזר ההשקעה, תשואה על ההון.

 6. תכן מפורט
  תכנון וביצוע הפרויקט, כשבסוף התהליך מתקבל אבטיפוס מייצג או מוצר לדוגמא. קביעת תכולה, יעד עלות, לו"ז וזמן לשוק; פיתוח הנדסי מלא של המוצר, כולל סקרי תיכון.

 7. אימות
  בחינת המוצר בתוך החברה כדי לוודא שהמוצר מספק את דרישות הלקוחות ובעלי העניין האחרים. כולל בחינת אבטיפוס לווידוא פונקציונליות ובטיחות, מבחני תפעול ולחץ לדימוי תנאי פעולה אמיתיים, עמידה במפרט ובדרישות קבלה.

 8. תיקוף
  בחינת המוצר אצל הלקוח כדי לבחון את תפקוד המוצר בידי לקוחות או בתנאי סביבה אמיתיים. מעקב אחר תגובות הלקוח לגבי פונקציונליות, אמינות, ביצועים, ושביעות רצון.

 9. מכירת ניסוי
  הפצה בררנית של המוצר לכמות מוגבלת של לקוחות מפלח מסוים. כוללת הפצה לפלח שוק מסוים, הפצה לקבוצת לקוחות אסטרטגיים, הפצה באיזור גאוגרפי מסוים, הצגה בירידים מקצועיים לקבלת חוות דעת.

 10. בדיקות קו ייצור
  ייצור מבוקר של סדרה ראשונה כדי לבחון את תפעול הייצור. כוללת בחינה של קווי הייצור עצמם, והציוד הדרוש לייצור, שילוב הרכבה ופריסה של המוצר. בחינת איכות של המוצר שיצא מהייצור.

 11. ניתוח פיננסי/עסקי מפורט
  ניתוח פיננסי וניתוח עסקי שמטרתם לחזות ביקושים, מכירות, עלויות, נתחי שוק. הערכה של גמישות הביקוש למחיר, תוכנית מכירות מפורטת, תוכנית שיווק ובחירת אסטרטגיה שיווקית ותמהיל השיווק. הערכה של מבנה העלויות בייצור, בהפצה ובתפעול שוטף.

 12. העברה מפיתוח לייצור
  היערכות לתחילת הייצור הסדרתי לצורך מכירה מסחרית של המוצר. העברה של כלים, שיטות וידע מגוף הפיתוח לגוף הייצור הסדרתי.

 13. השקה ומאמץ הקידום
  יישום האסטרטגיה השיווקית והפצת המוצר. כולל הכנת ספרות מקצועית, ספרות שיווקית, פרסומות, אימון אנשי מכירות, בנית מערך תמיכה, הדרכת לקוחות.
    • כדי להצליח בפיתוח חשוב לעשות את הדברים הנכונים, ולעשות אותם נכון!

פרק ההנדסה בפורטל הידע מכיל את כל הרקע התיאורטי, הכלים, השיטות והדרכים כדי לתכנן את השלבים הרלבנטיים לתהליך פיתוח המוצר שלך.