www.SamsProjects.co.il
אודות פורטל ידע תוכנית פיננסית ניתוח צרכי לקוחות פיתוח מוצר חדש תוכנית עסקית דף הבית
עודכן לאחרונה: 31 במאי 2022

בלוג / ידע רב-תחומי

 גיוס הון, דילול, הלוואה המירה, הסכם SAFE
הלוואה המירה הפכה לכלי נפוץ לגיוס מימון ביניים לחברות סטארט אפ אשר מנסות לדלג על משוכת קביעת השווי. הפוסט הזה, מלווה בדוגמאות, יציג את הדינמיקה של גיוס הון, דילול, הלוואה המירה, תנאי ההמרה, והסכם SAFE.

 כך תכתבו תוכנית עסקית מצוינת
תוכנית עסקית חייבת להתמקד ב-אנשים, הזדמנות, ההקשר, יחס תשואה לסיכון. המאמר של פרופ' וויליאם סאלאמן הוא אחד הנקראים ביותר שפורסמו ב"הרווארד ביזנס רוויו", ומכיל עקרונות עבור היזם שיבטיחו כתיבת תוכנית עסקית מוצלחת.

 הבטחת הצלחה פיננסית בפיתוח והשקת מוצר חדש
במחקר שנערך במטרה להבין איך משפיע ביצוע השלבים והתהליכים של פיתוח והשקת המוצר על ההצלחה הפיננסית, השלבים שנמצאו כמסבירים את ההבדל בין הצלחה לכישלון הם הערכת שוק ראשונית ו-השקה ומאמץ הקידום; ככל שתוכנית הפרויקט כללה יותר שלבים, גדלים הסיכויים להצלחת הפרויקט.

 שיווק מונחה מידע - Data Driven Marketing
"חצי מתקציב השיווק שלי הוא בזבוז מוחלט; הבעיה היא שאין לי מושג איזה חצי" סיפר ג'ון וונמייקר לפני מעל 100 שנה. שיווק מונחה מידע: 15 המדדים שכל משווק חייב להכיר, מתאר כיצד משווקים יכולים להשיג תוצאות אפקטיביות באמצעות ניתוח 15 מדדי שיווק בסיסיים.

 האתגרים בגיוס הון ראשוני לסטארט אפ בשלבי הפרה-סיד והסיד
"משקיעים מחפשים אקזיט מוצלח". המימון הראשוני הוא השלב הגורלי ביותר להתפתחות של כל חברת הזנק. בשל המגוון והשונות של סוגי המשקיעים והסיכונים שהם מוכנים לקחת, היזם צריך להפוך את המיזם למוצלח ביותר לכל סוג משקיע לפי צרכיו ובתלות בשלב התפתחות החברה.

 כיצד לעצב הצעת ערך ללקוח
מטרתה של הצעת הערך הינה לתִּקְשֵׁר ללקוח את סך התועלות והערכים שהפירמה משיאה עבורו, והיא הסיבה לכך שהלקוח יבחר בפירמה לשרת אותו. היא כוללת את סל המוצרים והשירותים שיסייעו בהשלמת המשימות, תיאור הפונקציונליות שתפחית את אי-נוחות הלקוח, והדגשת הרווח המוחשי והרגשי של הבחירה בהצעת הפירמה.

 מבוא מהיר לרישום פטנטים
למרות התפישה הרווחת, רישום פטנט אינו מכונה להדפסת כסף, אלא יותר אמצעי התגוננות. רישום פטנט הוא חלק מהתכנית העסקית של החברה, ויש לבצע אותו במקביל לפיתוח אבטיפוס, ייצור המוצר ושיווק המוצר בשוק.

 מדריכים שימושיים להקמת עסק חדש או סטארט אפ
ניהול מחזור חיי מוצר - מפיתוח עד שלב הייצור , הערכת שווי של חברות סטארט אפ , המדריך המשפטי להקמת עסק זעיר ולפיתוחו , הדרך לשוק ההון - מדריך להנפקה בבורסה , האקזיט הבא מעבר לפינה - המדריך להקמת סטארט אפ , לרקוד עם מלאכים - מימון חברות הזנק באמצעות משקיע אנג'ל.

 הגאון השווה מיליונים - אנשים רגילים שהפכו רעיון להצלחה כלכלית
הסדרה מגוללת את סיפורם של אנשים רגילים שקיבלו השראה לרעיון חדשני, והפכו למיליונרים בזכותו. כל פרק בסדרה חושף יזמים שהחלו עם רעיון, ובאמצעות עבודה קשה, נחישות, התמדה, הרבה כסף, ומעט מזל, הצליחו לממש את החלום שלהם. הסדרה מכילה עדויות מגוף ראשון של היזמים, בני משפחה, שותפים ויועצים שלקחו חלק משלב הרעיון ועד להצלחה הפיננסית.

 חסמים להצלחה והישרדות של עסקים קטנים בישראל
שיעורי ההישרדות של עסקים קטנים ובינוניים בישראל בחמש השנים הראשונות לפעילותם נמוכים בהשוואה לשאר העסקים במשק הישראלי. הגורמים החשובים להישרדות עסקים קטנים בשנים הראשונות הם שיווק, מימון לטווח קצר, ו- ניהול ויכולות אישיות של בעל העסק.

 למה היום זה הזמן הטוב ביותר להקים סטארט-אפ דיגיטלי
שפע של אבני בנין דיגיטליות סובבות ונגישות לכל אחד מאיתנו, מה שמסמן את השנים הקרובות כעידן העומד על סף פריצת מחסום אבולוציוני לשירותים ומוצרים דיגיטליים חדשים.

 הפרקים החשובים בכתיבת אפיון לאפליקציית מובייל
מסמך אפיון הוא מסמך טכני המשמש את בעלי הענין ליצור חזון מאוחד של הצרכים, הרצונות והדרישות מן האפליקציה. ככל שהמסמך מפורט יותר גדלים הסיכויים לעמוד ביעדי הפרויקט - תכולה, עלות, זמן ביצוע. כתיבת המפרט נעשית באמצעות כלים המתארים את הארכיטקטורה, העיצוב, חווית המשתמש והממשקים.

 ייסוד סטארט אפ - תיקוף שוק וניהול רזה
הקמת סטארט-אפ דיגיטלי בשיטה של ניהול רזה מאפשרת הרצה של גרסאות שונות של המוצר כדי לבצע אופטימיזציה מירבית, והתמקדות ב"פיתוח לקוח" במקום ב"פיתוח מוצר". החסרון הוא פגיעה בחדשנות בגלל התמקדות יתר בתוצאות של אינסוף ניסויים אמפיריים קטנים

 סיפורה של התעשייה הישראלית - Made in Israel
סדרת ווידאו בת חמישה פרקים הסוקרים את תולדות התעשייה בישראל. כל פרק מתמקד בענף ישראלי מצליח, ומסר את סיפור הענף מראשיתו ועד ימינו. הסדרה מלווה בראיונות עם אישים מובילים בתחומם, אשר תרמו מחזונם וכישרונם על מנת להפוך את התעשייה בישראל להצלחה.

 הגדרת מודל עסקי בשיטת ה-קנבס
מודל עסקי מתאר את האופן שבו ארגון מייצר, מעביר ומעניק ערך ללקוחות שלו. על פי אסטרטגיית המודל העסקי החברה מייצרת הכנסות ורווחים, והמודל העסקי עומד במרכזו של כל עסק כלכלי. שיטת ה- קנבס משתמשת בתשע אבני בנין עיקריות כדי להגדיר ולשפר מודל עסקי.

 סט מסמכי חברה
איך מתחילים סטארט-אפ? לרוב מתחילים מפתרון לבעיה, ואז מנסים להבין האם השוק גדול מספיק, ומי ייהנה מהפתרון, ומה אנחנו רוצים להביא לשוק, ואיך נעשה את זה, ו- האם נרוויח מזה? תיעוד סט מסמכי חברה הוא כלי עזר לפיתוח המוצר משלב הבזק הרעיון ועד להגשת המוצר ללקוחות.

 ביג דאטה, כריית מידע, והפקת תובנות עסקיות
ניתוח מידע עסקי הוא חלק מהתחום המתפתח של בינה עסקית, שמטרתה הגברת התיאום בין העובדים בחברה לבין המידע המאוחסן במערכות המידע של הארגון. באמצעות יישומי כריית מידע, ניתן להשיג אפקטיביות שיווקית, חיסכון בעלויות, הגדלת מכירות, והשאת ערך ללקוח.

 הכנת דשבורד - טיפים להכנת היצג גרפי וויזואלי אפקטיבי
היצג גרפי אפקטיבי של נתונים משמש לתמצות תובנות עסקיות מהררי נתונים. דשבורד אפקטיבי, שמשלב מדדי ביצוע עם חיווי היסטורי ותובנות עתידיות, הוא אחד השימושים של בינה עסקית. דאשבורד אפקטיבי יסייע בשיווק נכון, בתפעול יעיל, בהעלאת הפיריון ובהגדלת הרווחים.

 לתקשר את המסר - כיצד לבחור את התרשים המתאים לנתונים
שימוש בהיצג גרפי או תרשים הופך ערימות של מספרים ונתונים למסר מזוקק, ברור ומשכיל. בחירת התרשים הנכון מתחילה בהגדרת המסר אותו רוצים להעביר, בבחינת ההקשר שבו מאורגנים הנתונים, ובבחירה של התרשים המתאם.

 הנשק המוזר בהיסטוריה - Weird Warfare
לכל אורך ההיסטוריה, מהנדסים, מדענים ו- שארלטנים - הבטיחו לשליטים מקומיים, ראשי ממשלות ודיקטטורים כלי נשק שיסייעו להם בכיבושים. אך בין העברת מרכז הציר של הכרכרה האשורית, הטנק של דה-ווינצ'י ופצצת האטום של אופנהיימר, פותחו כלי נשק לא פחות מדהימים כמו יונים בטילי טורפדו ועטלפים נושאי פצצות.

 סטיב ג'ובס - הראיון האבוד - Steve Jobs: The Lost Interview
בשנת 1985 התראיין סטיב ג'ובס לסדרה שעסקה בראשית ימי המחשב האישי, ומתוך ראיון של שעה שודרו 10 דקות. לאחרונה מצא המפיק עותק של הראיון המלא: ג'ובס מספר על הקמת "אפל", הפיכתו למיליונר בגיל צעיר, תובנותיו בנוגע למנהיגות, ניהול, חדשנות ופיתוח הנדסי, וכן על הנסיבות שהביאו לפיטוריו מאפל.

 פיטר תיל - קץ העתיד - The End of the Future
אורך החיים המערבי מבוסס על ההנחה שהמדע והטכנולוגיה יתנו מענה לכל בעיות האנושות. זו הנחה שגויה, משום שבפועל אורח החיים בעשורים האחרונים מתודלק באשראי זול ובתעלולים פיננסיים. עול הרגולציה וחוסר היכולת של הפןליטיקאים הם הסיבות לכך שרק בשתי תעשיות - טכנולוגיה עילית ותעשיית הפיננסים - מתקיימת חדשנות רציפה. בעולם ללא צמיחה, כל הנחות היסוד של האנושות עלולות לקרוס.

 ניתוח מידע באמצעות טבלאות ציר ב"אקסל"